Endüstriyel Kapı

Sanayi tesislerinde ve benzer işletmelerde hem güvenlikli hem de yangına karşı dayanıklı olarak monte edilen endüstriyel kapı, kullanıldığı yere özgü özel aksesuarlar da içermektedir. Üretim yapan endüstriyel işletmeler, satış ve pazarlama yapan firmalar ile lojistik sektöründeki şirketlerin yoğun olarak talep ettiği ve kullandığı kapı türleridir.

Endüstriyel kapılar gıda sektöründeki firmalar tarafından da tercih edildiği için hijyen ve ısı yalıtımı konusunda kalitelidir. Soğuk hava ortamında taşınan tüm gıdaların, orijinalliğini kaybetmeden teslim noktasına ulaşması için endüstriyel kapılar birebir tercihler olmaktadır.

Kullanıldığı alanlarda büyük oranda enerji tasarrufu da sağlayan endüstriyel kapılar, seksiyonel özellikli olarak da kullanılmaktadır. Meskenlere ve garaj girişlerine kullanılan kapılardan farklı olarak daha sağlam malzemelerden üretilmektedir.

 • Endüstriyel Kapı Sistemleri Fiyat
  Endüstriyel Kapı Üretim
  Endüstriyel Kapı Üretimi
  Endüstriyel Kapı Sistemi Fiyat
  Endüstriyel Kapı Sistemleri
  Endüstriyel Kapı Fiyatları
 •  

  pdf

 • Kapı donanım parçaları, endüstriyel kapılar, seksiyonel kapılar, bahçe kapısı, kepenkler gibi birçok kapı türünün güvenliğini artırmayı, daha dayanıklı olmasını sağlamayı amaçlar. Otomatik kapı çeşitlerinden herhangi birine sahip olmak istiyorsanız, bu kapının birçok parçadan oluştuğunu ve parçalarının gücü ile daha sağlam olduğunu bilmelisiniz. Bu parçaların kaliteli şekilde üretilmesi ve herhangi bir arıza durumunda yedek parça olarak kullanılması, kapıların uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır.

  Kapı donanımları arasında yer alan birçok parça, düzenli şekilde bakım yapıldığında kapı mekanizmasını olumsuz etkilemeyecek şekilde kullanılabilmektedir. Kontrolü günlük, haftalık, aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yapılan bu parçaların, bir kısmını kullanıcılar yapabilmekte, teknik incelemesini ise teknisyenler gerçekleştirmektedir. Kullanıcıların yaptığı kontrollerde herhangi bir aksaklık görmesi durumunda ilgili firmaya haber vermesi, önlem alınmasını kolaylaştırır. Özellikle otomatik nitelikli kapıların parçalarının düzenli olarak kontrol edilmesi çok önemlidir. Arıza göstermeden fark edilmesi ve algılanması yeniden bakım maliyetini de düşürür.

  Kapı Donanım Parçaları - Alfa DOOR

  1- Tambur 8- Dikey Ray 15- Dikey Köşebent ve Contası
  2- Yaylar 9- Yan Menteşe ve Teker 16- Orta Menteşe
  3- Yay Fitingi 10- Kontrol Ünitesi 17- Sandviç Panel
  4-Orta Mil Destek Plakası 11- Halat Kopma Emniyet Sistemi 18- Üst Panel Profili ve Üst Contası
  5- Bükümlü Ray Profili 12- Alt Emniyet Sistemi 19- Dolu Kamalı Mil
  6- Motor 13- Endüstriyel Alt Conta 20- Üst Panel Teker Tutucu
  7- Dikey Köşebent Contası 14- Endüstriyel Alt Conta  

  Kapı donanım parçalarının neler olduğunu bilmek, hangisinin hangi aralıklarla ve hangi kriterlere dikkat edilerek inceleneceğini bilmek eğitimle gerçekleşir. Kapı firmalarının bu konuda müşterilere bilgilendirici dokümanlar sunması da bir alternatif olarak düşünülebilir. Kapıların kullanım kılavuzlarında arıza göstergeleri yer aldığı için kullanımı da kolaylaşır.

  Kapı Donanım Parçaları Bakımı

  Kapı donanım parçaları bakımı konusunda ilk olarak göz önüne alınması gereken şey parçaların neler olduğu ve özellikleridir. Kapı türlerine ve modellerine göre farklılıklar olsa da yedek parça mahiyetinde tüm donanımlar firmamız tarafından temin edilmektedir. Endüstriyel kapılar başta olmak tüm kapı türlerinde gerekli olan parçalar, TSE standartlarında üretilmektedir.

  Kapı yayları, yay fitingi, orta mil destek plakası, bükümlü ray profili, motor, dikey köşebent ve contası, dikey ray, yan menteşe ve teker, kontrol ünitesi, halat kopma emniyet sistemi, alt emniyet sistemi, endüstriyel alt conta ve profili, dikey köşebent ve contası, orta menteşe, sandviç panel, üst panel profili ve üst contası, dolu kamalı mil, üst panel teker tutucu gibi donanım parçaları kullanılabilmektedir.

  Hepsinin ayrı işlevi vardır ve tüm işlevler bir araya geldiğinde kapı bütünlüğünü oluşturmaktadır. Önemsiz gibi görünse de parçaların toplamı bütünün sağlıklı çalışması için aslında önemlidir. Örneğin ray sistemi bozulan bir kapı açılıp kapanırken problem yaşar. Menteşeleri paslanan bir kapı açılırken ses çıkarır. Bu yüzden parçaların bakımı üzerinde durulması gereken, son derece önemli bir konudur.

  Kapı Donanım Parçaları Fiyatları

  Verimli oldukları sürece inceleme gereksinimi duyurmayan kapı donanım parçaları fiyatları, türden türe değişmektedir. Elbette kaliteli ürünlerin fiyatları da kalitesine göre belirlenmektedir. İyi donanımları uzun süre kullanarak yeni maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

  Firmamız kapı donanım parçaları fiyatları konusunda müşterilerimiz için uygun ödeme koşulları oluşturmaktadır. Kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. TSE garantili ürünleri ve otomatik kapı sistemlerini uzun süredir temin ederek, kapı ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunuyoruz. Teslim ettiğimiz kapıların bakımını üstleniyor, düzenli olarak inceleyerek uzun süre kullanılmasını sağlıyoruz. Olası bir problemde kapı donanım parçaları temini yaparak, yedek parça hizmeti de sunuyoruz.

 • Kapı yataklama modelleri, üretimden sonra yapılacak montaj çalışması için çok önemli bir konudur. Kapının konumlandırılması açısından dikkate alınması gereken bu modeller, yetkin firmaların altından başarıyla kalkabildiği işlemler arasındadır. Uzman personel ile yapılan yataklama çalışması ile kapı için ayrılan alanın daha ergonomik şekilde kullanılması amaçlanır. Kapının yerleştirileceği alanın kirişi, yüksekliği ve genişliği, bu anlamda yardımcı olan ölçüler olmaktadır. Kapının açılmasıyla bire bir ilişkili olan yataklama modeli, tam açılmanın nasıl olması gerektiğine de karar vermektedir.

  Bu anlamda en fazla tercih edilen kapı yataklama modelleri, normal yataklama, yüksek yataklama, dikey yataklama ve düşük yataklama olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Binanın mimari yapısı da elbette bu konuda önem arz eder. Kapı için ayrılan alan veya kapının monte edileceği bölgede başka mekanizmaların olması, yataklama modeline karar verirkeb belirleyici olmaktadır. Bu açıdan deneyimli firmaların kapı yataklama modelleri ile ilgili profesyonel personelini görevlendirmesi beklenir.

  Kapı Yataklama Modelleri - Alfa DOOR

  Seksiyonel Kapı Yataklama Çeşitleri

  Seksiyonel kapı yataklama çeşitleri bu alanda dikkat edilmesi gereken işlemlerin başında gelir. Dikey yataklama modelinde kapının yerleşeceği alanın üst kısmına doğru açılma prensibi uygulanır. Rayların yerleşimi burada önemlidir. Yataklama modeline göre farklı raylar kullanılır. Kapının tam turunu tamamlayabilmesi önceliklidir. Seksiyonel kapıların tam açılabilmesi için en uygun ray modeli seçilir ve uygulanır.

  Ürünü teslim etmeden önce gerekli fizibilite çalışmaları tamamlanır. Kapı test edilir, herhangi bir yere sürtme ve dokunma yaşanmadan kapının problemsiz şekilde açılıp kapanması sağlanır. Daha sonra sağlam şekilde müşteriye teslim edilerek uygulama kısmı başlar. Süreç içinde yaşanabilecek olası problemler de yetkili firma tarafından giderilir. Gerekiyorsa yedek parça değişimi veya arıza giderimi yapılır. Periyodik olarak bakım anlaşması isterseniz, kapılarınızın ömrünü uzatacak çalışmalar da yapılmaktadır. Rayların yağlanması, donanımların kontrol edilmesi, değişmesi gereken parçaların değişmesi, kapı panelinin incelenmesi gibi hizmetler de firmamız tarafından sunulmaktadır.

  Garaj Kapısı ve Endüstriyel Kapı Yataklama Çeşitleri

  Otomatik kapı çeşitlerinden olan garaj kapıları ve endüstriyel kapıların yataklaması da son derece önemlidir. Garaj kapılarında giriş-çıkış yapacak araçların değmemesi için kapının uygun modelde yataklanması gerekir. Diğer yandan endüstriyel kapılar da sürekli kullanılan ve özelliğini çalışma saatleri içinde yitirmeden kullanılması gereken kapılar olduğu için, yataklama modeli henüz montaj aşamasında tamamlanmalıdır. Montajdan sonra devreye alma aşamasında kapının çalıştırılması ve müşterinin bu çalışmayı izleyerek sürecin bittiğini görmesi sağlanır.

  Sorun yaşanmaması için deneyimli kapı firmaları ile çözüm ortaklığı geliştirmenizi öneririz. Yataklama modellerinden binanınız için en uygun olanı tercih ediyoruz. Bu konuda müşterilerimizi de yürüttüğümüz süreç hakkında bilgilendiriyoruz. Böylece kapının temel çalışma prensibini bilen müşterilerimiz olası arızalarda nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiklerini bilmektedir. Arıza türüne göre alınması gereken önlemler hakkında firmamız ile iletişim kuran müşterilerimize 7/24 hizmet sunmaktayız.

 • Tam görüşü kapılar full vision kapı olarak da bilinen, görüş açısı oldukça geniş olan kapı türleridir. İmalatında görüşsüz katı paneller yerine camlı destekli paneller kullanılmakta, böylece hem kapı olarak kullanılabilirken aynı zamanda % 100 görüş sağlamaktadır. Galerilerde bu tür kapılar kullanılmakta olup, dışarıdaki potansiyel müşterilerin içeriyi görmesi sağlanmakta, ayrıca içerideki personelin dışarıdaki araçları gözetlemesi mümkün olmaktadır.

  Dayanıklı olarak üretilen tam görüşlü kapılar fabrikalarda da ciddi yer tutmaktadır. Görüşün önemli olduğu, yoğun yaya veya araç trafiğinin olduğu işletmelerde, bu tür kapılar oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Renkleri binanın rengi ile uyumlu olacak şekilde imal edilebilmektedir. Müşterilerin taleplerine göre uzaktan kumandalı, otomatik olarak üretilebildiği gibi, manuel açılış özelliği ile de monte edilebilmektedir.

  Tam Görüşlü Kapılar - Alfa DOOR

  Full Vision Kapı Özellikleri

  Full vision kapı tam görüş sağlayan kapı özelliğindedir. Alüminyum olarak üretilebilir. Kullanan veya geçiş yapanların parmaklarının sıkışmaması için özel bir özellik taşımaktadır. Pencereli olarak imal edilebilmekte ve havalandırmaya destek sunmaktadır. Kapalı olduğu zamanlarda kullanılabilen pencereler işlevselliğini artırmaktadır. Gerekli tüm ulusal standartları taşımakta olup TSE sertifikasına sahip olmaktadır.

  Raylar genelde galvaniz çelik imalatıdır. Çeşitli hava koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilmektedir. Kapı donanımlarından olan contalar ısı ve ses yalıtımına katkı sağlamakta olup, aynı zamanda içeriye toz girmesine de mani olmaktadır. Motorlu olarak kullanılabilirken, manuel kullanıma da olanak sağlamaktadır.

  Tam Görüşlü Kapı Servisi

  Tam görüşlü kapı servisi, yetkili firmalar tarafından yürütülen bir hizmettir. Servis hizmetinin önemi her geçen gün artmaktadır çünkü teslim edilen kapıların düzenli bakımlarının yapılması ve takip edilmesi gerekir. Uzun süreli kullanabilmeniz için, tam görüşlü kapıların periyodik bakımlarının yapılmasını ihmal etmemelisiniz çünkü donanımları ve aksesuarları ile randımanlı şekilde çalışabilmesi için düzenli olarak incelenmesinin faydası çoktur.

  Emniyet ve güvenlik donanımlarının faal olması ve herhangi bir aksaklığa mahal vermemesi için servis bakımının profesyonel şekilde yapılmasını sağlamalısınız. Halat kopmasını önleyen emniyetinin, yay kırılmasını engelleyen, altta sıkışma olmamasını sağlayan sistemlerin düzenli olarak elden geçirilmesi müthiş fayda sağlar. İşletmelerde iş kazalarını önlemek ve iş güvenliği kurallarının işlemesine yardımcı olmak için servis hizmetini kesinlikle göz ardı etmemelisiniz.

  Tam Görüşlü Kapı Fiyatları

  Tam görüşlü kapı fiyatları konusunda firmamızın uzman müşteri hizmetleri yetkilisi ile görüşebilirsiniz. Öncelikle bilmeniz gereken ilk şey, kapı ölçülerinizin önemli rol oynadığıdır. Bunun yanında istediğiniz özellikler ve donanımlar da fiyatlandırmayı etkileyen unsurlar arasında yer almaktadır. Kapı ebatlarınızı ücretsiz keşif desteğimizle, teknik ayrıntıları kaçırmadan biz alıyoruz. Kullanılacak alanın özelliğine ve sektörün niteliğine göre tam görüşlü kapının sahip olması gereken asgari özellikleri aktarıyoruz.

  Profil kalınlığı ve yalıtım özelliği ile günümüzde birçok farklı sektör tarafından tercih edilen tam görüşlü kapılar, modern bir görünüme sahiptir. Farklı modellerde kapı sistemleri için firmamızın geniş portföyünden yararlanabilirsiniz.

Endüstriyel Kapı Sistemleri

Isı tasarrufu, güvenlik, dayanıklılık, hijyen gibi kriterler göz önüne alındığında en iyi tercih olan endüstriyel kapı sistemleri günümüzde en çok tercih edilen ve müşterilerin beğenerek kullandığı ürünler olmuştur.

Büyük fabrikaların garaj girişlerinde, üretim yapılan tesislerin girişlerinde ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren firmaların depo girişlerinde endüstriyel kapı sistemleri oldukça kullanışlı olmaktadır. Elektrikli motorla çalışan bu sistemlerde elektrik kesintilerinde işe yarayacak ve kapının açılmasını sağlayacak manuel kol da bulunmaktadır. Ekiplerimiz kapıların nasıl kullanılacağını anlatacaktır.

Endüstriyel Kapı Fiyat - Alfa DOOR

Endüstriyel Kapı Üretim

Endüstriyel kapı üretim işlemi gerçekten de uzman ellere teslime edilmesi gereken süreçler olmaktadır. Nedeni, kullanılacağı yerin ekonomik hacmini koruyacak, hırsızlığı önleyecek ve enerji tasarrufu sağlayacak niteliklere sahip olmasıdır.

Farklı giriş kontrol seçenekleriyle endüstriyel kapı üretimi, teknolojinin de kullanımıyla son yıllarda büyük gelişme gösteren sektörlerin içinde yer almaktadır. Bu kapıların giriş yöntemi olarak buton, çekme ipi, uzaktan kumanda, manyetik sensor ve fotosel kullanılabilmektedir.

Endüstriyel Kapı Fiyatları

Firmamızın ürettiği ve standart renk ile farklı renk seçeneklerini de sunduğu endüstriyel kapı fiyatları piyasaya göre oldukça uygundur. Aynı malzemelerden en kaliteli şekilde üretilen endüstriyel kapıların fiyatlarını gördüğünüzde sizle de şaşıracaksınız. Garantili ve TSE damgalı olarak sunduğumuz tüm ürünlerimize sonuna kadar kefiliz.

Endüstriyel Kapı Üretim - Alfa DOOR

Şimdiye kadar üretimini yaptığımız ve teslim ettiğimiz tüm endüstriyel kapılar müşterilerimiz tarafından takdirler karşılanmış ve referans olma noktasında önemli özellikler kazanmıştır.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. & Alfadoor Industrial Door Systems
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh.Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat :2 (Divan Asia Otel Arkası) Üstkaynarca Pendik/İstanbul
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.