Kapı Donanım Parçaları

Kapı donanım parçaları, endüstriyel kapılar, seksiyonel kapılar, bahçe kapısı, kepenkler gibi birçok kapı türünün güvenliğini artırmayı, daha dayanıklı olmasını sağlamayı amaçlar. Otomatik kapı çeşitlerinden herhangi birine sahip olmak istiyorsanız, bu kapının birçok parçadan oluştuğunu ve parçalarının gücü ile daha sağlam olduğunu bilmelisiniz. Bu parçaların kaliteli şekilde üretilmesi ve herhangi bir arıza durumunda yedek parça olarak kullanılması, kapıların uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır.

Kapı donanımları arasında yer alan birçok parça, düzenli şekilde bakım yapıldığında kapı mekanizmasını olumsuz etkilemeyecek şekilde kullanılabilmektedir. Kontrolü günlük, haftalık, aylık, 6 aylık ve yıllık olarak yapılan bu parçaların, bir kısmını kullanıcılar yapabilmekte, teknik incelemesini ise teknisyenler gerçekleştirmektedir. Kullanıcıların yaptığı kontrollerde herhangi bir aksaklık görmesi durumunda ilgili firmaya haber vermesi, önlem alınmasını kolaylaştırır. Özellikle otomatik nitelikli kapıların parçalarının düzenli olarak kontrol edilmesi çok önemlidir. Arıza göstermeden fark edilmesi ve algılanması yeniden bakım maliyetini de düşürür.

Kapı Donanım Parçaları - Alfa DOOR

Kapı Donanım Parçaları
1- Tambur 8- Dikey Ray 15- Dikey Köşebent ve Contası
2- Yaylar 9- Yan Menteşe ve Teker 16- Orta Menteşe
3- Yay Fitingi 10- Kontrol Ünitesi 17- Sandviç Panel
4-Orta Mil Destek Plakası 11- Halat Kopma Emniyet Sistemi 18- Üst Panel Profili ve Üst Contası
5- Bükümlü Ray Profili 12- Alt Emniyet Sistemi 19- Dolu Kamalı Mil
6- Motor 13- Endüstriyel Alt Conta 20- Üst Panel Teker Tutucu
7- Dikey Köşebent Contası 14- Endüstriyel Alt Conta  

Kapı donanım parçalarının neler olduğunu bilmek, hangisinin hangi aralıklarla ve hangi kriterlere dikkat edilerek inceleneceğini bilmek eğitimle gerçekleşir. Kapı firmalarının bu konuda müşterilere bilgilendirici dokümanlar sunması da bir alternatif olarak düşünülebilir. Kapıların kullanım kılavuzlarında arıza göstergeleri yer aldığı için kullanımı da kolaylaşır.

Kapı Donanım Parçaları Bakımı

Kapı donanım parçaları bakımı konusunda ilk olarak göz önüne alınması gereken şey parçaların neler olduğu ve özellikleridir. Kapı türlerine ve modellerine göre farklılıklar olsa da yedek parça mahiyetinde tüm donanımlar firmamız tarafından temin edilmektedir. Endüstriyel kapılar başta olmak tüm kapı türlerinde gerekli olan parçalar, TSE standartlarında üretilmektedir.

Kapı yayları, yay fitingi, orta mil destek plakası, bükümlü ray profili, motor, dikey köşebent ve contası, dikey ray, yan menteşe ve teker, kontrol ünitesi, halat kopma emniyet sistemi, alt emniyet sistemi, endüstriyel alt conta ve profili, dikey köşebent ve contası, orta menteşe, sandviç panel, üst panel profili ve üst contası, dolu kamalı mil, üst panel teker tutucu gibi donanım parçaları kullanılabilmektedir.

Hepsinin ayrı işlevi vardır ve tüm işlevler bir araya geldiğinde kapı bütünlüğünü oluşturmaktadır. Önemsiz gibi görünse de parçaların toplamı bütünün sağlıklı çalışması için aslında önemlidir. Örneğin ray sistemi bozulan bir kapı açılıp kapanırken problem yaşar. Menteşeleri paslanan bir kapı açılırken ses çıkarır. Bu yüzden parçaların bakımı üzerinde durulması gereken, son derece önemli bir konudur.

Kapı Donanım Parçaları Fiyatları

Verimli oldukları sürece inceleme gereksinimi duyurmayan kapı donanım parçaları fiyatları, türden türe değişmektedir. Elbette kaliteli ürünlerin fiyatları da kalitesine göre belirlenmektedir. İyi donanımları uzun süre kullanarak yeni maliyetlerin önüne geçebilirsiniz.

Firmamız kapı donanım parçaları fiyatları konusunda müşterilerimiz için uygun ödeme koşulları oluşturmaktadır. Kaliteli ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmak için firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. TSE garantili ürünleri ve otomatik kapı sistemlerini uzun süredir temin ederek, kapı ihtiyaçlarınıza en uygun çözümleri sunuyoruz. Teslim ettiğimiz kapıların bakımını üstleniyor, düzenli olarak inceleyerek uzun süre kullanılmasını sağlıyoruz. Olası bir problemde kapı donanım parçaları temini yaparak, yedek parça hizmeti de sunuyoruz.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. & Alfadoor Industrial Door Systems
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh.Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat :2 (Divan Asia Otel Arkası) Üstkaynarca Pendik/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.