Kapı Yataklama Modelleri

Kapı yataklama modelleri, üretimden sonra yapılacak montaj çalışması için çok önemli bir konudur. Kapının konumlandırılması açısından dikkate alınması gereken bu modeller, yetkin firmaların altından başarıyla kalkabildiği işlemler arasındadır. Uzman personel ile yapılan yataklama çalışması ile kapı için ayrılan alanın daha ergonomik şekilde kullanılması amaçlanır. Kapının yerleştirileceği alanın kirişi, yüksekliği ve genişliği, bu anlamda yardımcı olan ölçüler olmaktadır. Kapının açılmasıyla bire bir ilişkili olan yataklama modeli, tam açılmanın nasıl olması gerektiğine de karar vermektedir.

Bu anlamda en fazla tercih edilen kapı yataklama modelleri, normal yataklama, yüksek yataklama, dikey yataklama ve düşük yataklama olarak bilinmekte ve kullanılmaktadır. Binanın mimari yapısı da elbette bu konuda önem arz eder. Kapı için ayrılan alan veya kapının monte edileceği bölgede başka mekanizmaların olması, yataklama modeline karar verirkeb belirleyici olmaktadır. Bu açıdan deneyimli firmaların kapı yataklama modelleri ile ilgili profesyonel personelini görevlendirmesi beklenir.

Kapı Yataklama Modelleri - Alfa DOOR

Seksiyonel Kapı Yataklama Çeşitleri

Seksiyonel kapı yataklama çeşitleri bu alanda dikkat edilmesi gereken işlemlerin başında gelir. Dikey yataklama modelinde kapının yerleşeceği alanın üst kısmına doğru açılma prensibi uygulanır. Rayların yerleşimi burada önemlidir. Yataklama modeline göre farklı raylar kullanılır. Kapının tam turunu tamamlayabilmesi önceliklidir. Seksiyonel kapıların tam açılabilmesi için en uygun ray modeli seçilir ve uygulanır.

Ürünü teslim etmeden önce gerekli fizibilite çalışmaları tamamlanır. Kapı test edilir, herhangi bir yere sürtme ve dokunma yaşanmadan kapının problemsiz şekilde açılıp kapanması sağlanır. Daha sonra sağlam şekilde müşteriye teslim edilerek uygulama kısmı başlar. Süreç içinde yaşanabilecek olası problemler de yetkili firma tarafından giderilir. Gerekiyorsa yedek parça değişimi veya arıza giderimi yapılır. Periyodik olarak bakım anlaşması isterseniz, kapılarınızın ömrünü uzatacak çalışmalar da yapılmaktadır. Rayların yağlanması, donanımların kontrol edilmesi, değişmesi gereken parçaların değişmesi, kapı panelinin incelenmesi gibi hizmetler de firmamız tarafından sunulmaktadır.

Garaj Kapısı ve Endüstriyel Kapı Yataklama Çeşitleri

Otomatik kapı çeşitlerinden olan garaj kapıları ve endüstriyel kapıların yataklaması da son derece önemlidir. Garaj kapılarında giriş-çıkış yapacak araçların değmemesi için kapının uygun modelde yataklanması gerekir. Diğer yandan endüstriyel kapılar da sürekli kullanılan ve özelliğini çalışma saatleri içinde yitirmeden kullanılması gereken kapılar olduğu için, yataklama modeli henüz montaj aşamasında tamamlanmalıdır. Montajdan sonra devreye alma aşamasında kapının çalıştırılması ve müşterinin bu çalışmayı izleyerek sürecin bittiğini görmesi sağlanır.

Sorun yaşanmaması için deneyimli kapı firmaları ile çözüm ortaklığı geliştirmenizi öneririz. Yataklama modellerinden binanınız için en uygun olanı tercih ediyoruz. Bu konuda müşterilerimizi de yürüttüğümüz süreç hakkında bilgilendiriyoruz. Böylece kapının temel çalışma prensibini bilen müşterilerimiz olası arızalarda nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiklerini bilmektedir. Arıza türüne göre alınması gereken önlemler hakkında firmamız ile iletişim kuran müşterilerimize 7/24 hizmet sunmaktayız.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. & Alfadoor Industrial Door Systems
Web Tasarım: Akademi Grafik 

  • Çamçeşme Mh.Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat :2 (Divan Asia Otel Arkası) Üstkaynarca Pendik/İstanbul
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.