Kollu Bariyer

Çeşitli alanların girişinde veya trafik kontrol noktalarında araç giriş çıkışını kontrol altında tutmak ve sınırlı sayıda araç girişi sağlamak amacıyla kullanılan kollu bariyer sistemleri, sitelerin veya resmi kurumların girişlerinde de güvenlik amacıyla kullanılmaktadır.

Kullanılacak alanın büyüklüğüne veya amacına göre çeşitli şekillerde dizayn edilebilen kollu bariyer sistemleri, mantar bariyer sistemleri olarak da adlandırılmaktadır. Otomatik olarak açılabilen veya tek bir merkezden kontrol edilebilen sistemler de kurulabilmektedir.

Toplu konut girişlerinde veya otoparklarda genellikle kollu bariyer sistemleri daha kullanışlı olmaktadır. Yoğun şekilde araç girişi olacak ise birkaç saniyede açılabilen ve araç trafiğini aksatmayan kollu bariyer sistemleri önerilir.

 • Kollu Bariyer Fiyat
  Kollu Bariyer İstanbul
  Kollu Bariyer Modelleri
  Kollu Bariyer Ölçüleri
  Kollu Bariyer Fiyatlari Istanbul
  Kollu Bariyer Imalati Istanbul
  Kollu Bariyer Fiyat Istanbul
  Kollu Bariyer Fiyat
  Kollu Bariyer Ekonomik
 •  

  pdf

Kollu Bariyer Teknik Şartnamesi

Ürünlerimizin hepsinde yasaların ve ilgili yönetmeliklerin gereğini yerine getirirken kollu bariyer teknik şartnamesinden de faydalanmaktayız. Kollu bariyer teknik şartnamesinde yer alan en önemli hususlar;

 • Bariyerin dış yüzeyinin çeşitli hava şartlarına karşı dayanıklı olması

 • Bariyerin rengi ve boya biçimi

 • Çarpma ihtimaline karşın bariyerin tümüyle kırılmasını önleyecek ek tedbirler

 • Bariyerin motor hacmi

 • Bariyerin ortalama elektrik akımı

 • Bariyerin çalışma sıcaklığı

 • Bariyer kontrol sistemi, durma prensibi, fotosel eklentisi

 • Emniyet fotoseli

 • Uzaktan kumanda alıcısı

 • Kol rengi

 • Manuel kontrol mekanizması

 • CE Belgesi

 • ISO 9001-2000 ve TSE hizmet yeterlik belgesi

 • Yedek parça garantisi

Kollu Bariyer Fiyatları

Çeşitli markaların boy gösterdiği sektörümüzde firma olarak kollu bariyer fiyatları konusunda tüketiciden ve müşteriden yana olmayı kendimize ilke edindik. Bu yüzden bütçenizi zorlamayacak çözümlerimizle her zaman hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.

Kollu bariyer fiyatları sahip olduğu ve istenen özelliklerine göre değişkenlik gösterebilmektedir. Kalitesine garanti verdiğimiz kollu bariyer sistemlerinde cazip ödeme şartlarımızla karşınızdayız.

Mekanik Kollu Bariyerin Avantajları

Hem ekonomik olarak uygun hem de özel kullanım durumlarında mekanik kollu bariyer seçeneğimiz de mevcuttur. Manuel olarak kaldırılıp indirilen bu sistemlerde bir personel görevlendirilmesi gerekir. İstenildiği takdirde mekanik kollu bariyer bir motor yardımı ile otomatik hale çevrilebilir.

Mekanik kollu bariyerlere kazara inmesini engellemek için fotosel sistemi de adapte edilebilmektedir. Değişik uzunluklarda kollar takılarak, geçilecek boşluğun uzunluğuna göre montajı sağlanmaktadır. Genellikle geçici kurulan şantiyeler ve yine geçici amaçlı güvenlikli bölgelerde kullanımı yaygındır. Bir müddet sonra kullanılması gerekmeyeceği için bu tip alanlarda, bu amaçla mekanik kollu bariyerin kullanımı daha cazip gelmektedir.

Teknik Bilgiler

Kollu Bariyer Sistemleri, Site, Plaza, Otopark Girişleri vb. alanlarda araç giriş-çıkış kontrolünü sağlamak, konut otoparklarına yabancı araç girişini engellemek ve otoparklarda güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan otomatik geçiş sistemidir. Kullanımı kolay ve pratiktir. Kumandalı, kartlı, şifreli ve plaka tanıma gibi farklı sistemlerle kolayca entegre edilebilmektedir.

Kollu Bariyer Otopark Sistemleri, kullanılacağı mahalin ihtiyacına göre terci edilebilir fotosel, flaşör lamba, güvenli geçiş için trafik lambası, bariyeri koluna şerit led ve elektrik kesintisi durumunda çalışabilmesi için dahili batarya entegrasyonlarına sahiptir. Alfa Door marka Kollu Bariyer’in açma-kapama süresi 3 saniyedir.

Alfa Door Kollu Bariyer, tamamen paslanmaz çelik malzemeden üretilir. Sağlam, uzun ömürlü ve bakımı kolaydır. Otopark Bariyer sistemimizde kullandığımız bütün parçalar Avrupa’dan ithaldir. Sistemin mekanik dizaynı ileri Alman Mühendisliği esas alınarak yapılmıştır.

Kollu Bariyer olumsuz hava koşullarında sorunsuz çalışır, gövdesi ve hareket kolu korozyona karşı dayanıklıdır.
Yere veya duvara monte edilebilir modelleri bulunduğu gibi, kırılan kollu bariyerler ( mafsallı ) alçak tavanda çalışacak şekilde ayarlanabilir.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır. & Alfadoor Industrial Door Systems
Web Tasarım: Akademi Grafik 

 • Çamçeşme Mh.Coşkun Sk. No:12/1 Lider Plaza Kat :2 (Divan Asia Otel Arkası) Üstkaynarca Pendik/İstanbul
 • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.